Częstochowa gotowa na 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: koncerty, atrakcje i pół tysiąca wolontariuszy

W najbliższy weekend, Częstochowa ponownie dołączy do ogólnopolskiego święta hojności, jakim jest 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Główne wydarzenia odbędą się na placu Biegańskiego, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się bogatym programem muzycznym oraz różnorodnymi imprezami towarzyszącymi. Zdecydowanym punktem kulminacyjnym wieczoru będzie występ popularnego zespołu Daj To Głośniej, twórcy takich hitów jak „Mama ostrzegała”, „Ona zaskoczona”, „Zimna woda” czy „Wesele w Dubaju”.

Jednak koncerty stanowią tylko część oferty przygotowanej dla uczestników finału. Organizatorzy zaplanowali szereg dodatkowych wydarzeń, które mają na celu nie tylko zainteresowanie publiczności, ale także zwrócenie uwagi na ważne kwestie społeczne. Propozycją dla aktywnych będzie Bieg Policz się z Cukrzycą, a dla odważnych – morsowanie w Parku Lisiniec.

Hasłem przewodnim tegorocznej zbiórki jest: „Tu wszystko gra OK!”. Częstochowa przyłączy się do zbiórki na leczenie płuc po pandemii u dzieci i dorosłych, która odbędzie się w niedzielę 28 stycznia. Na ulicach miasta pojawi się pół tysiąca wolontariuszy z Częstochowy, którzy będą zbierać fundusze na ten szczytny cel.

Tradycyjnie już, finał WOŚP obfituje w różnego rodzaju atrakcje. Nie zabraknie morsowania, parady serc, biegu „Policz się z cukrzycą”, czy warsztatów pierwszej pomocy. Szczególną propozycją będzie XI Śląska Integracja Terenowa, która odbędzie się również w niedzielę 28 stycznia. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli cieszyć się występami muzycznymi, a punktem kulminacyjnym wieczoru będzie koncert zespołu Daj To Głośniej.