policja

Częstochowa: Trzech różnych podejrzanych ujętych w ciągu kilku dni

W ciągu czterech dni częstochowscy policjanci aresztowali trzech podejrzanych, którzy poszukiwani byli listem gończym. W ręce funkcjonariuszy trafiło trzech mężczyzn w wieku 43, 46 i 59 lat, którzy zostali aresztowani i doprowadzeni przed oblicze prokuratury.

Jak relacjonuje podkom. Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, okres od 15 do 18 maja był bardzo pracowity dla częstochowskich funkcjonariuszy, którzy w tym czasie schwytali trzech mężczyzn poszukiwanych listem gończym.

Trzech mężczyzn poszukiwanych listem gończym

Pierwszego podejrzanego namierzono 16 maja – w niedzielę – w centrum miasta. Od kilku dni 43-letni mężczyzna poszukiwany był przez organy ścigania, ponieważ prowadził pojazd mechaniczny, będąc pod wpływem alkoholu. Teraz będzie musiał się przygotować na pobyt za kratkami, gdzie spędzi niecały rok.

Drugi podejrzany został schwytany 17 maja – w poniedziałek. Policjanci aresztowali 46-latka, który ścigany był dwoma listami gończymi – za niepłacenie alimentów i znęcanie się nad drugą osobą. Mężczyzna wpadł w ręce mundurowych, gdy przyjechał z Holandii do Częstochowy na uroczystość rodzinną. Podejrzany przebywa już w areszcie, skąd trafi do więzienia na 12 miesięcy.

Trzeciego podejrzanego odnaleziono 18 maja – w środę – na przystanku autobusowym w Częstochowie. 59-latek również poszukiwany był przez policję za niepłacenie alimentów. Decyzją sądu trafił do aresztu tymczasowego, gdzie spędzi najbliższe 2 miesiące.