piknik

W Częstochowie odbył się Piknik Naukowy Politechniki Częstochowskiej

W miniony piątek na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym studenci i mieszkańcy miasta mogli bawić się na Pikniku Naukowym Politechniki Częstochowskiej. W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję do zapoznania się z wynalazkami Wydziału Elektrycznego, takimi jak roboty mindstorm, a także wziąć udział w zajęciach z elektroniki i elektrotechniki.

Dnia 27 maja na Miejski Stadion Lekkoatletyczny w Częstochowie był gospodarzem elektryzującego wydarzenia zorganizowanego przez Politechnikę Częstochowską. Na Pikniku Naukowym pojawiło się wielu miłośników sprzętu elektronicznego i robotyki, którzy mieli okazję do wzięcia udziału w zajęciach z elektroniki i elektrotechniki, a także do zapoznania się z działaniem robotów mindstorm.

Interesujące atrakcje i ciekawostki z różnych wydziałów

Dodatkową atrakcją dla uczestników imprezy była przejażdżka pneumobilem, który jest pojazdem napędzonym sprężonym gazem. Ponadto, swoje osiągnięcia zaprezentowały także Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki oraz Wydział Infrastruktury i Środowiska.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki zorganizował dla odwiedzających wiele różnych gier i zabaw matematycznych, podczas których można było sprawdzić swoje rachunkowe zdolności i umiejętności.

Natomiast Wydział Infrastruktury i Środowiska zaprezentował robaki ekologiczne, które korzystnie wpływają na środowisko przez spożywanie styropianu. Co więcej, na gości czekały również takie atrakcje, jak oczyszczanie wody, podziwianie skóry ekologicznej i stworzonych z niej wyrobów oraz poznawanie właściwości węgla aktywnego.