Częstochowianie najlepsi w wojewódzkim finale Szkolnej Ligi Rugby Tag: Młodzi gracze z podstawówek nr 22 i 52 triumfują

W Hali Polonia miał miejsce wojewódzki finał Szkolnej Ligi Rugby Tag. W rywalizacji udział wzięły zespoły reprezentujące częstochowskie szkoły podstawowe. Drużyny rugby ze Szkoły Podstawowej nr 22 im. Narutowicza (klasy V i VI) oraz z Szkoły Podstawowej nr 52 (klasa IV) odważnie stawiły czoło przeciwnikom.

Jak się okazało, młodzi częstochowianie byli nie do pokonania. Obie drużyny wywalczyły zwycięstwo w swoich kategoriach wiekowych, co zapewniło im awans do finału ogólnopolskiego. Decydujące starcie odbędzie się 12 grudnia w stolicy, Warszawie.

Wydarzenie było również doskonałą okazją do przypomnienia o działalności Rugby Club Częstochowa (RCC), który przykłada dużą wagę do szkolenia najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu. Klub dostosowuje zasady gry do potrzeb młodych zawodników i zachęca wszystkich chętnych do dołączenia.

Michał Krzypkowski z RCC podkreślił, że uproszczone zasady są łatwiejsze dla zawodników nieprzekraczających 12 roku życia. Młodzi zawodnicy nie muszą grać na całym boisku – od kategorii „młodzik”, najstarszej w tej grupie wiekowej, grę prowadzi się na niemal pełnym boisku, jedynie zwężonym o 5 metrów z każdej strony. Zabawa jest świetna dla każdego młodego sportowca, a na koniec czekają medale. Najważniejsze jednak jest zapewnienie bezpieczeństwa i rozwijanie umiejętności dzieci.