Drużyna Enea Czarne Radom podejmuje wyzwanie na wyjeździe z Exact Systems Hemarpol Częstochowa w 10. kolejce PlusLigi mężczyzn

Drużyna siatkarska Enea Czarne Radom, prowadzona przez trenera Pawła Woickiego, przygotowuje się do kolejnego meczu wyjazdowego po niedawnym spotkaniu domowym z akademikami z Olsztyna. Tym razem ich rywalem w staraniach o punkty ligowe będzie beniaminek tego sezonu, drużyna Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Mecz został zaplanowany na dzień 7 grudnia, czwartek, a rozpocząć się ma o godzinie 15:45.

Nadchodzi 10. kolejka PlusLigi mężczyzn, a w jej ramach Enea Czarne Radom stawi czoła na boisku przeciwnika Exact Systems Hemarpol Częstochowa. Nowicjusz PlusLigi w sezonie 2023/2024 teraz plasuje się na 14. miejscu w rankingu ligi. Drużyna pod okiem trenera Leszka Hudziaka odniosła do tej pory dwa zwycięstwa i siedem porażek. Norwid Częstochowa triumfował nad takimi zespołami jak Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skrą Bełchatów, pokonując je obie 3:1. Podczas ostatnich rozgrywek, drużyna beniaminka PlusLigi była bardzo bliska odniesienia kolejnego zwycięstwa w tym sezonie, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość GKS-u Katowice, przegrywając 2:3. Wcześniej zespół trenera Hudziaka poniósł porażki ze Ślepskiem Malow Suwałki, Aluron CMC Warta, Jastrzębski Węgiel, PSG Stal Nysa, Indykpol AZS Olsztyn oraz Asseco Resovia Rzeszów. Dotychczas Norwid Częstochowa zgromadził na swoim koncie 7 punktów.

Według przedstawicieli klubu z Częstochowy, „znajdujemy się w bardzo trudnej sytuacji. Walczymy o punkty PlusLigi, ale nie można tego zweryfikować. Mamy nadzieję, że w nadchodzącym meczu z Czarnymi Radom zdobędziemy więcej punktów dla naszego klubu”.