Planowany termin zakończenia remontu Drogi Krajowej nr 91 w Częstochowie to koniec tego roku

Zgodnie z planem, modernizacja Drogi Krajowej nr 91, często zwanej „Gierkówką”, w mieście Częstochowie powinna dobiec końca do ostatnich dni 2021 roku. W minioną środę fragment drogowy rozciągający się od Alei Jana Pawła II do zjazdu Jurajskiej został częściowo udostępniony dla kierowców. Zakończenie prac w wyznaczonym terminie pozostaje pod dużym wpływem warunków atmosferycznych.

Nowo powstała estakada na terenie Częstochowy prezentuje się imponująco, choć mieszkańcom nadal przychodzi zmagać się ze znacznymi trudnościami komunikacyjnymi. Lokalna społeczność nie może doczekać się momentu, kiedy prace dobiegną końca.

– To dobrze, że remontują, ponieważ ta droga była pełna nierówności i dziur – mówi z ulgą Anna, jedna z mieszkanek Częstochowy. – Każdy wie, że aby coś poprawić, najpierw trzeba poświęcić trochę czasu. Jestem szczęśliwa, że te prace są prowadzone, ponieważ często zdarzały się tu duże korki.

– Od wielu lat wiadomo było, że ta droga wymaga remontu. Ludzie przygotowywali się na to od przeszło dekady – dodaje Józef, również mieszkaniec Częstochowy. – Być może na początku cały proces budowy był dla wielu ciekawym zjawiskiem, ale teraz wszyscy niecierpliwie czekają na jego zakończenie.