Ekspansja oferty połączeń pasażerskich na trasie kolejowej Chorzew-Siemkowice – Częstochowa

Na międzywojewódzkiej linii kolejowej nr 146, łączącej Chorzew-Siemkowice i Częstochowę, planuje się poszerzenie oferty połączeń pasażerskich. Sytuacja ta jest zaskakująca w kontekście dotychczasowych prognoz. Choć do tej pory przewidywano, że jedynym przewoźnikiem na tej trasie będzie Łódzka Kolej Aglomeracyjna (ŁKA), okazuje się, że w nadchodzącym rocznym rozkładzie jazdy, swoje usługi na tej linii będzie również oferować Polregio.

Obecnie na linii nr 146 trwają prace budowlane związane z utworzeniem nowych przystanków. Pierwsze pociągi mają zacząć zatrzymywać się na nich już w grudniu. Wówczas to na trasie kolejowej Chorzew-Siemkowice – Częstochowa zostanie wznowione kursowanie regionalnych pociągów, które było zawieszone przez ostatnie kilkanaście lat. Samorząd województwa łódzkiego zapowiada, że w ramach nowego połączenia, zostaną uruchomione dwie pary bezpośrednich kursów z Łodzi przez Zduńską Wolę do Częstochowy.

Program przystankowy zakłada jednak, że każda budowa przystanków musi zostać poprzedzona deklaracją zamiaru organizacji co najmniej czterech par kursów dziennie. Województwo łódzkie potwierdza, że zamierza spełnić to zobowiązanie. Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego informuje, że połączenia na linii Chorzew-Siemkowice – Częstochowa będą realizowane przez dwóch operatorów: ŁKA i Polregio.