III edycja Jurajskiej Open 40+ w siatkówce plażowej zakończona

Minioną niedzielę na terenie przy Galerii Jurajskiej upłynęło pod znakiem sportowych emocji. Na miejscowych boiskach przeznaczonych do rozgrywania meczów siatkówki plażowej odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Częstochowa w tej dyscyplinie, określane mianem Jurajska Open 40+. W zawodach wzięło udział łącznie 12 par, które zdecydowały się zmierzyć w tej rywalizacji.

Choć turniej z założenia skierowany był do graczy, którzy ukończyli czterdzieści lat, nie brakowało na nim widowiskowych akcji i pokazów umiejętności siatkarskich. Nie jest to zaskakujące, biorąc pod uwagę fakt, że wśród uczestników znaleźli się byli zawodnicy reprezentujący najwyższe ligi. Jednym z nich był Robert Szczerbaniuk, znany ze swojego udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, który stawił czoła rywalom grając w parze z Przemysławem Masiem.

Mimo bogatego doświadczenia zdobywanego na halowych boiskach, Szczerbaniuk nie odniósł sukcesu. Były gracz takich drużyn jak Mostostal, Skra czy AZS Częstochowa musiał zadowolić się zajęciem miejsca w przedziale 9-12.

Warto dodać, że pula nagród wyniosła 2300 zł. Najlepsza okazała się para Piotr Kłaczek / Grzegorz Łakomy (Łódź/Gliwice), która zwyciężyła w całym turnieju. Drugie miejsce przypadło Tomaszowi Mrózkowi i Rafałowi Stemplewskiemu (Żywiec/Żywiec), a na trzecim stopniu podium znaleźli się Radosław Dorobisz / Arkadiusz Łokociejewski (Żarki/Gliwice).