Konkurs Gier i Zabaw Ruchomych zakończony

28 kwietnia odbył się coroczny Konkurs Gier i Zabaw Ruchowych, święto sportu dzieci i młodzieży z różnymi niepełnosprawnościami. Impreza została zorganizowana już po raz 21 w Miejskim Przedszkolu Integracyjnym nr 43. W Igrzyskach Paraolimpijskich uczestniczyły dzieci i młodzież zarówno ze środowisk prywatnych, jak i społecznych. W uroczystości wziął udział Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, który tradycyjnie z tej okazji wręczył odznaczenie.

Zawodnicy z każdej drużyny brali udział w grach sportowych, które podczas zabawy miały na celu zmniejszenie problemów psychospołecznych oraz poprawę współpracy w grupie rówieśniczej. Wśród uczestników nie było przegranych, każdy uczestnik tej towarzyskiej rywalizacji jest swoim własnym mistrzem. Imprezę uświetniły występy dzieci.

„Nie było czasu na nudę, a uśmiech, radość i zadowolenie malowało się na każdej twarzy. Dzięki osobom o otwartych sercach wszystkie dzieci otrzymały nagrody, które zapewne będą miłym wspomnieniem wspólnie przeżytej uroczystości” – komentowali organizatorzy z MPI n 43.