Sukcesy ZST w Częstochowie podczas Festiwalu Techniki

Szkoła będzie również oferować kursy z technik projektowania wnętrz. Oficjalnie ogłoszono to 24 kwietnia. Ten dzień w ZST obfitował w wydarzenia – szkoła otworzyła swoje podwoje dla kandydatów, zawody Ligi Mistrzów Zawodowców zakończyły się sukcesem.

Szkoła będzie miała nowy kierunek – technik projektowania wnętrz. Wiceprezes ZST Agnieszka Tomaszewska i prezes Leroy Merlin Robert Pie podpisali dokumenty o partnerstwie dla wydarzenia podczas inauguracji wydarzenia technologicznego w szkolnej sali konferencyjnej.

Festiwal Techniki ma charakter interaktywny, ZST prezentuje swoje kursy w szkole biznesu i technikum, podkreślając prowadzone kursy specjalne i realizowane projekty, szeroko otwierając się na 8-klasistów z Częstochowy i regionu, którzy chcą kontynuować naukę w tej szkole.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miejskich, dyrektorzy szkół podstawowych i nauczyciele z Częstochowy i regionu, a także przedstawiciele firm i uczelni współpracujących z ZST. Dyrektor Oświaty Urzędu Miejskiego Rafał Piotrowski podkreślił znaczenie ciągłego rozwijania współpracy między szkołami i wydziałami oraz podkreślił, że wykształcony zawód zapewnia bezpieczną przyszłość.