Kontrola drogowa podczas zlotu samochodowego "Halloween z Illegal Night Częstochowa"

Podczas imprezy o nazwie „Halloween z Illegal Night Częstochowa”, która miała miejsce na parkingu przy ulicy Bojemskiego, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego przeprowadzili kontrolę uczestników. Na terenie parkingu zgromadziło się ponad 1200 samochodów z różnych części kraju. Spotkanie miało stanowić finał sezonu i wiązało się z planowanymi nielegalnymi wyścigami. Jak wynika, interwencja policji zaowocowała szeregiem mandatów za poważne naruszenia zasad ruchu drogowego.

28 października 2023 roku, w sobotni wieczór o godzinie 20:00, parking przy ulicy Bojemskiego wypełnił się pojazdami i tłumem liczącym ponad 3 tysiące osób. Celem zebranych było uczestnictwo w zlocie samochodowym, który miał zakończyć sezon i rozbudzić adrenaliny podczas nielegalnych wyścigów.

Na miejscu działały służby Wydziału Ruchu Drogowego z częstochowskiej komendy policji, które przeprowadziły dogłębną kontrolę uczestników wydarzenia. Efektem ich działań było złapanie dwóch pijanych kierowców, którym odebrano prawa jazdy. Dodatkowo, zatrzymano 14 dowodów rejestracyjnych i wycofano te pojazdy z ruchu drogowego. Funkcjonariusze nałożyli również 49 mandatów karnych za różne wykroczenia w ruchu drogowym. Największy mandat, wynoszący 2.5 tysiąca złotych oraz 15 punktów karnych, otrzymał jeden z uczestników, który „pospieszał się” na zlot. Dzięki skrupulatnej pracy policji, która trwała do godziny 1:00, udało się zapobiec potencjalnym zagrożeniom na drodze.