Mick Art Group na pierwszym miejscu

Częstochowska grupa muzyczna V LO „Mick Art Group” zdobyła I miejsce w swojej kategorii na lokalnym konkursie „Młode Talenty” w Tychach. Jurorzy 31. Konkursu Ministerstwa Sztuki „Młode Talenty” zachwycili się spektaklem „Przeszłość buduje przyszłość”. Jest to spektakl słowno-muzyczny przygotowany w ramach projektu „Przeszłość buduje przyszłość – sąsiedzi równych praw”, poświęconej podstawowym prawom człowieka, mniejszościom narodowym oraz tolerancji wobec innych narodów i kultur i religii.

Pierwsze miejsce w takich rozgrywkach to imponujące osiągnięcie i ogromne wyróżnienie dla drużyny prowadzonej przez Dominikę Tomecką z V Liceum Ogólnokształcącego im A. Mickiewicza z Częstochowy. Przewodniczący Jury Ireneusz Krosny, aktor i znawca pantomimy, pochwalił zespół Częstochowy za występ artystyczny, umiejętności taneczne i pracę zespołową.

Konkurs zorganizowało 30 marca Tyskie II Liceum Ogólnokształcące oraz Oddział Integracyjny. C.K. Norwida oraz miejscowy Teatr Mały i Miejski Ośrodek Kultury. Skierowany był do śląskiej młodzieży i odbywał się w trzech kategoriach: scenicznej, literackiej i artystycznej. I to właśnie na tych pierwszych triumfowali artyści i artyści V LO.