Młodzi mieszkańcy Gnaszyn-Kawodrzy rozpoczynają edukację w nowo wybudowanym Miejskim Przedszkolu nr 29

Kilkuletnie dzieci zamieszkujące dzielnicę Częstochowy – Gnaszyn-Kawodrza, mogą już korzystać z nowo wybudowanej placówki przedszkolnej. Jest to Miejskie Przedszkole numer 29, które swoje podwoje otworzyło dla małych ludzi kilka dni temu. Nowa siedziba przedszkola znajduje się przy ulicy Osada Młyńska. Kwota, jaką pochłonęła ta inwestycja, wyniosła ponad 11 milionów złotych.

Pod adresem Osada Młyńska 1 w Częstochowie zakończyło się budowanie nowego obiektu – Miejskiego Przedszkola nr 29. Ekspertyzy ocenili stan poprzedniej siedziby i stwierdzili, że w najbliższej przyszłości nie będzie ona nadawała się do użytkowania. W związku z tym podjęto decyzję o wybudowaniu całkiem nowego obiektu, tym razem dwupiętrowego.

Prace nad projektem obejmowały demontaż starego budynku o konstrukcji szkieletowej, wykonanej z drewna. Następnie na jego miejscu wzniesiono dwupiętrową konstrukcję, w której znalazły się miejsca na zaplecze kuchenne, sportowe, administracyjne i techniczne. Wykonano także nowe instalacje i infrastrukturę, wykorzystując eco-friendly technologie, takie jak pompa ciepła, panele fotowoltaiczne oraz „zielona” ściana. Zadbano również o otoczenie budynku, tworząc drogi dojazdowe, ścieżki prowadzące do przedszkola oraz parkingi. Ostatnim etapem była realizacja placu zabaw oraz uporządkowanie terenu na zewnątrz budynku.