Najbliższe wydarzenie dla miłośników biegania: XIV edycja Biegu Częstochowskiego

Na horyzoncie pojawia się jedno z najważniejszych wydarzeń dla biegaczy z naszego regionu – Bieg Częstochowski. W 2022 roku odbędzie się już czternasta edycja tego popularnego wydarzenia, za które odpowiadają entuzjaści tej aktywności, stanowiący członkowie Klubu Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa.

Planowane na 18 maja wydarzenie, jak co roku, odbędzie się w sercu Częstochowy. Uczestnicy będą mieli okazję zmierzyć się z trasą o długości 10 kilometrów, która jest dobrze znana wszystkim stałym uczestnikom tej imprezy.

Bieg Częstochowski to uznana marka w świecie biegów od 2009 roku. Wydarzenie przyciąga setki entuzjastów biegania, nie tylko lokalnej społeczności czy z całego regionu, ale także z różnych zakątków Polski i świata. Każdego roku na listach startowych widnieje około 1000 miejsc, które szybko są zajmowane przez chętnych do rywalizacji zarówno ze sobą nawzajem, jak i z własnymi słabościami.

Zbiegani, jako organizatorzy tej imprezy, stworzyli markę, która jest lubiana i ceniona w środowisku biegaczy. Wydarzenie przyciąga miłośników aktywności fizycznej m.in. ze względu na atrakcyjną, ale wymagającą trasę, która nie sprzyja łatwemu ustanawianiu nowych rekordów życiowych na dystansie 10 kilometrów.