Nowoczesne boisko dla uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Częstochowie

Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych, znanej także jako „Ekonomik”, w Częstochowie mają teraz dostęp do nowo wybudowanego boiska sportowego. Koszt remontu i modernizacji przestrzeni rekreacyjnej wyniósł 850 tys. złotych, co jest znaczne inwestycją w infrastrukturę szkolną.

Szkolne boisko wielofunkcyjne, usytuowane przy ulicy Św. Augustyna numer 28/30, wyposażone jest w nawierzchnię z poliuretanu. Jego wymiary to 44 metry na 24,10 metrów, a dodatkowo zamontowane są tam różnego rodzaju urządzenia sportowe takie jak bramki, kosze czy słupki z siatkami. Dodatkowym elementem są tzw. piłkochwytami o wysokości aż 4 metrów.

W ramach ogrodzonego obszaru znajdują się boiska do różnych gier zespołowych: piłki ręcznej, tenisa, a także po dwa boiska do siatkówki i koszykówki. Inwestycja objęła również wykonanie odwodnienia oraz instalację oświetlenia na całym terenie przeznaczonym pod prace budowlane. Obszar ten częściowo utwardzono kostką brukową, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność przestrzeni. Wartość całego przedsięwzięcia oszacowano na 850 tys. złotych.