Odwiedziny piłkarzy Rakowa na Jasnej Górze: złoty medal Mistrzostw Polski jako szczególne wotum

Zawodnicy Rakowa Częstochowa, zwani również „Medalikami” przez siebie i swoich fanów, udali się w niedzielę 28 maja do jasnogórskiego klasztoru. Odwiedziny miały na celu spotkanie z ojcami paulinami, którzy otwarcie okazują swoje sympatie dla drużyny i niejednokrotnie świecą wieżą na czerwono-niebiesko w hołdzie osiągniętym sukcesom.

Podczas tej nieprzypadkowej wizyty, jak podaje Biuro Prasowe Jasnej Góry, zawodnicy Rakowa Częstochowa zdecydowali się złożyć Matce Bożej unikalne wotum. Był to złoty medal zdobyty podczas Mistrzostw Polski. Gratulacje dla piłkarzy, trenera oraz zarządu klubu złożył przeor klasztoru, ojciec Samuel Pacholski.

Ojciec Samuel wyraził również swoje wsparcie dla drużyny, zapewniając, że paulini również są jej wiernymi kibicami. W odpowiedzi na te słowa, zawodnicy Rakowa Częstochowa zadeklarowali determinację do dalszej ciężkiej pracy oraz wyrazili swoje podziękowania za okazywane wsparcie. W ten sposób wzajemny szacunek i sympatia między piłkarzami a duchowieństwem zostały jeszcze bardziej umocnione.