Pierwszy etap budowy wiaduktu nad torami kolejowymi – kluczowej inwestycji dla mieszkańców Częstochowy

Rozpoczęła się pierwsza faza realizacji inwestycji, która przewiduje budowę wiaduktu nad torami kolejowymi. Ten łącznik pomiędzy ulicami 1 Maja i Krakowską stanowi kluczowy element planu rozwoju miasta. Obecnie wykonawca podjął się zaplanowanego zadania rozbiórki, a główna część projektu ma zostać zrealizowana w ciągu nadchodzącego roku.

Wytyczono drogę dla przedłużenia ulicy 1 Maja aż do ulicy Krakowskiej, co razem z nowym obiektem mostowym, da mieszkańcom miasta Częstochowa alternatywne rozwiązanie do przeprawienia się przez tory kolejowe, które dzielą ich miasto. Firmę Primost Południe z Będzina wybrano jako zwycięzcę postępowania przetargowego na realizację tej inwestycji.

Obecnie trwają prace związane z rozbiórką budynków, które znajdują się w miejscach, gdzie planowany jest przebieg nowej drogi. Dotyczy to takich lokalizacji jak: 1 Maja, Krakowska, Stawowa, Mała oraz przy alei Wolności i Rondzie Mickiewicza.

– Ta inwestycja jest jedną z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Częstochowy. Nowa przeprawa przez tory kolejowe to alternatywa dla obecnie istniejących rozwiązań. Od wielu lat mówiło się o tym projekcie – komentuje Maciej Hasik, rzecznik MZD w Częstochowie.