Podsumowanie sezonu Częstochowskiego Roweru Miejskiego: 55,6 tysiąca wypożyczeń

Częstochowski Rower Miejski, który oferuje usługi wynajmu rowerów dla mieszkańców miasta, zamknął swój sezon w tym roku z 55,6 tysiąca wypożyczeń. System wypożyczania rowerów jest obsługiwany przez firmę Nextbike Polska, czołowego dostawcę i operatora sieci wypożyczalni rowerów na terenie kraju. Od poprzedniego tygodnia możliwość wypożyczenia rowerów została wyłączona a nowy sezon zostanie otwarty dopiero w kwietniu przyszłego roku.

Aktywna flota rowerów miejskich w Częstochowie to liczba 216 jednośladów, które były dostępne dla użytkowników na całym terenie miasta na 26 stacjach. W ciągu obecnego sezonu lokalni cykliści skorzystali z tych rowerów łącznie 55 597 razy.

Najpopularniejszymi stacjami, do których mieszkańcy najczęściej udawali się po rowery, były: Plac Biegańskiego z liczbą wypożyczeń wynoszącą 5819, Plac Daszyńskiego z wynikiem 5075 oraz Armii Krajowej/Politechnika, gdzie dokonano 4601 wypożyczeń.

Warto przypomnieć, że Częstochowski Rower Miejski działa od wiosny 2018 roku. Pierwsze dwa sezony były rekordowe i odnotowano w nich ponad 175 tysięcy oraz blisko 150 tysięcy wypożyczeń na sezon.