Produkcja superkomputerów motoryzacyjnych na terenach inwestycyjnych Częstochowy

W obrębie naszych polskich terenów inwestycyjnych, zlokalizowanych w Częstochowie, znajduje się miejsce produkcji supernowoczesnych komputerów przeznaczonych dla sektora motoryzacyjnego. Chodzi tutaj o komputery noszące nazwę ZF Pro AI, gdzie skrót „AI” nie jest przypadkowy, bowiem oznacza sztuczną inteligencję, co jest doskonałym uzupełnieniem ich charakterystyki.

Zakład Elektroniki w Częstochowie to miejsce, gdzie produkcja tych zaawansowanych technologicznie urządzeń ma miejsce. Superkomputer ZF Pro AI jest powszechnie uznawany za jeden z najpotężniejszych i najbardziej elastycznych przyrządów tego typu, który dodatkowo posiada możliwość skalowania, czyli dalszego rozszerzania swojej funkcjonalności. Jest on stworzony z myślą o najbardziej nowoczesnych pojazdach – zarówno tych małych i osobowych, jak również ciężarowych czy autobusach.

Superkomputer ten jest dostosowany do obsługi pojazdów automatycznych i autonomicznych na poziomie od 2 do 5. Przy czym należy podkreślić, że ostatni z tych poziomów oznacza całkowite uniezależnienie samochodu od kierującego. Samochód na tym poziomie autonomiczności nie tylko nie potrzebuje już kierownicy, ale także samego kierującego. Można więc powiedzieć, że jadąc takim pojazdem można równocześnie wykonywać… dowolne inne czynności. Niestety, prawodawstwo w większości krajów jeszcze nie nadąża za takim postępem technologicznym i obecnie nie ma regulacji dotyczących takich pojazdów.