Przyłapanie przestępczyni handlującej nielegalnie papierosami

Kobieta w wieku 59 lat została zatrzymana przez częstochowską policję za posiadanie i próbę sprzedaży prawie 191 tysięcy nielegalnych sztuk papierosów, które nie posiadały wymaganych polskich znaków akcyzy. W przypadku skazania, grozi jej kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, którzy zajmują się zwalczaniem tego typu przestępstw, natknęli się na informacje wskazujące na to, że 59-latka może posiadać duże ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Te informacje okazały się prawdziwe, gdyż duży zapas papierosów został odnaleziony na jej posesji zlokalizowanej w gminie Gidle, w województwie łódzkim.

Policja dokonując przeszukań na terenie tej nieruchomości, odkryła ponad 191 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej, przechowywanych w budynkach gospodarczych – relacjonuje sierż. szt. Marcin Knysak z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. Po znalezieniu nielegalnych towarów, policjanci zabezpieczyli papierosy i zatrzymali właścicielkę.

Nielegalna działalność sprawczyni spowodowała stratę dla Skarbu Państwa wynoszącą ponad 200 tysięcy złotych, będącą efektem niezapłaconego podatku akcyzowego. W związku z tym, obecnie grozi jej nie tylko surowa kara grzywny, ale nawet do trzech lat pozbawienia wolności. Ostateczny werdykt dotyczący jej przyszłości wyda sąd.