Remontów w Częstochowie ciąg dalszy

W ubiegłym roku budynek znajdujący się blisko centrum oraz skrzyżowania ulicy Jasnogórska 34, ulicy Jasnogórskiej 36, niedawno zakończył inwestycję wraz z montażem klimatyzacji.

Obecnie centrum działa przede wszystkim na parterze i pierwszym piętrze nowego budynku przy ul. Jasnogórskiej 34, ponieważ większość pokoi jest w oryginalnym kamieniu wymagało generalnego remontu, który właśnie trwa. Docelowo centrum będzie funkcjonować zarówno w budynku, w którym funkcjonowało w poprzednich latach, jak i na dwóch niższych piętrach nowo wyremontowanego budynku przy Jasnogórskiej 34.

W związku z szeroko zakrojonymi pracami budowlanymi – choć nie są one bezpośrednio związane z siedziskami środkowymi, ale z częścią przylegającą – przeniesiono siedzibę placówki Centrum.

„Z satysfakcją można zauważyć, jak bardzo to miejsce zmieniło oblicze. Zyskaliśmy przyjazne miejsce z konkretnym przeznaczeniem, między innymi dla osób z niepełnosprawnością, którym udzielana jest pomoc w oparciu o indywidualny program terapii, również w ramach opieki wytchnieniowej. Wsparcie, co bardzo ważne, otrzymują także ich opiekunowie”. – podkreślał prezydent miasta Krzysztof Matyjaszczyk podczas odwiedzin przebudowanej placówki.

Wykonawcą prac była Przemysłówka S.A. Koszt przebudowy to ponad 4,6 mln zł, z czego 2 mln zł to unijne dofinansowanie, a 433 tys. zł środki z budżetu państwa. Reszta to wkład własny miasta.