Rozbudowa stadionu Rakowa

Miasto jest gotowe do realizacji drugiego etapu rozbudowy stadionu Raków i rozważa wraz z klubem rozbudowę trzeciego etapu, której celem jest m.in. zwiększenie ilości dla kibiców na trybunach. Pokaz rządowego wsparcia jest okazją do wydania pieniędzy i miejmy nadzieję zdobycia rynku w tej dziedzinie w kontekście Pucharów Europy.

W czwartek premier Mateusz Morawiecki obiecał wsparcie finansowe na odbudowę stadionu przy ul. Limanowskiego, będącego własnością miasta, obecnie zarządzanego przez RKS Raków. Poza ustnym zobowiązaniem na realizację projektu w wysokości 40 mln złotych, miasto Częstochowa nie posiada żadnych dalszych informacji na temat zamiaru przeznaczenia środków z budżetu państwa.

Drugi etap rozwoju MSP Raków to projekt planu poprawy infrastruktury wokół stadionu, w tym warunków szkolenia i przygotowania zawodników. Jest to projekt, na który grupa wcześniej się zgodziła. Miasto posiada własny zabezpieczony grant oraz ważne pozwolenie na budowę. Wciąż oczekuje na porozumienie w sprawie grantów ministerialnych i przygotowuje przetarg na wykonawcę (program grantów ministerialnych ruszył później niż pierwotnie planowano).