Ruch tramwajowy w Częstochowie sparaliżowany z powodu kolizji

W Częstochowie ruch tramwajowy został na pewien czas całkowicie zahamowany. Przyczyną niespodziewanego zdarzenia była kolizja jednego ze składów z samochodem technicznym należącym do Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego (MPK).

Sytuacja miała miejsce 22 grudnia, w piątek. W alei Niepodległości doszło do niefortunnego zdarzenia, podczas którego tramwaj typu Twist uderzył w pojazd techniczny MPK. Samochód techniczny znajdował się w tamtym momencie na torowisku, gdzie prowadzone były prace konserwacyjne.

Na podstawie wstępnych informacji wynika, że tramwaj o bocznym numerze 652 uderzył w samochód techniczny, który w tym czasie pracował nad modernizacją trakcji. W wyniku tego zdarzenia trzy osoby, pracownicy techniczni MPK, musieli zostać przewiezieni do szpitala. Kobieta kierująca tramwajem, 47-latka z powiatu częstochowskiego, była na szczęście trzeźwa – poinformował Marcin Knysak, zastępca rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W wyniku tego incydentu, regularny ruch tramwajowy został poważnie zaburzony. MPK postanowiło uruchomić komunikację zastępczą. Miejski przewoźnik zaznaczył, że ruch tramwajowy w obu kierunkach będzie zablokowany przez kilka najbliższych godzin. Zostanie natomiast uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.