Rusza program grantowy NOWEFIO

8 maja ruszają poszukiwania aplikantów do Śląskiego konkursu grantowego NOWEFIO na rozwój społeczny firm nieaktywnych od co najmniej 5 lat, których przychody w minionym roku nie przekroczyły 30 000 zł. Złotych.

O granty w wysokości do 6 000 zł mogą ubiegać się młode organizacje zarejestrowane na Śląsku. Wolontariat może być wykorzystany na zakup wyposażenia związanego z obiektami organizacyjnymi, podniesienie kwalifikacji personelu i wolontariuszy lub remont obiektów. Nabór potrwa do 29 maja 2023 r.

Dodatkowo istnieje możliwość zorganizowania spotkania animacyjnego, podczas którego można uzyskać pomoc w określeniu kierunku rozwoju organizacji lub omówieniu zarysu programu.

Operatorami konkursu są: Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości z Bielska-Białej oraz Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika. Konkurs finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.