Święto Seniorów w Częstochowie – atrakcje i uwagi organizatorów

Wyjątkowe wystąpienie Krystyny Giżowskiej oraz koncert z gościnnym udziałem znanego aktora Jacka Borkowskiego, stanowią punkt kulminacyjny tegorocznej edycji Święta Seniorów. Tradycyjnie, to wydarzenie jest organizowane w Hali Sportowej Częstochowa, a w tym roku odbędzie się 15 i 16 listopada – dni te są dedykowane specjalnym Senioraliom.

Dzisiejsza konferencja prasowa była poświęcona omówieniu nadchodzącego wydarzenia. Jak co roku, zaproszenie do udziału w SENIORALIACH skierowane jest do osób, które pragną dobrze się bawić, cieszyć się tańcem, uprawiać aktywność fizyczną i spędzić czas w towarzystwie przyjaciół. To roczne wydarzenie, które łączy kulturalne i rekreacyjne propozycje, stanowi integralny element miejskiego programu „Częstochowa wspiera Seniorów”.

– Nasi seniorzy to grupa wyjątkowa i należy im się nasz szacunek. Pragnę podkreślić, że to są ludzie, którzy nie mają żadnych obowiązków, ale mają możliwość robienia wszystkiego – to dla nich stworzyliśmy program kolejnych Senioraliów – powiedział prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Zaznaczył również, że energia i zaangażowanie starszych mieszkańców Częstochowy jest imponujące, co można zauważyć obserwując ich podczas dyskoteki kończącej imprezę.