Szansa na bezpłatne korzystanie z Parku Wodnego dla dzieci i seniorów w Częstochowie

W Częstochowie, lokalne organizacje pozarządowe otrzymały zadanie podzielenia ponad 5000 darmowych biletów do parku wodnego pomiędzy dzieci i starszych mieszkańców miasta. Dzięki tym wejściówkom, zarówno młodsi jak i seniorzy będą mieli okazję skorzystać z 3-godzinnego, bezpłatnego dostępu do basenów w Parku Wodnym przy ulicy Dekabrystów.

Bilety dla starszych obywateli są ważne aż do końca bieżącego roku, natomiast dzieci mogą z nich korzystać aż do zakończenia pierwszego kwartału 2024 roku. Liczba udostępnionych wejściówek wynosi dokładnie 5215 sztuk.

Marcin Breczko z biura prasowego częstochowskiego magistratu informuje, że ofertą bezpłatnych wejść skorzystają podopieczni placówek wsparcia dziennego, domów opieki całodobowej, rodziny zastępcze oraz słuchaczki i słuchacze trzech Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Ponadto, bilety trafią również do osób korzystających z usług trzech dziennych domów seniora oraz stowarzyszeń zajmujących się pomocą osobom starszym.

Wejściówki zostały już przekazane odpowiednim organizacjom pozarządowym, które w ramach swoich programów profilaktycznych i innych działań podzielą je pomiędzy uprawnione osoby.