Terenowa masakra – Zawody Sportowo-Pożarnicze

W nadchodzący weekend, w dniach 10-11 czerwca, odbędzie się wydarzenie sportowe o nazwie Terenowa Masakra. Na starcie pojawi się imponująca liczba blisko 2 500 biegaczy, w tym niemal 500 dzieci. Nadal istnieje możliwość zapisania się i wzięcia udziału w wybranym dystansie.

W minioną sobotę, 3 czerwca, odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych województwa śląskiego.

Najlepsze drużyny z województwa stanęły do rywalizacji, w tym zwycięzcy zawodów powiatowych oraz obrońcy tytułu z poprzednich zawodów wojewódzkich. Miasto Częstochowa było reprezentowane przez drużyny:

– OSP Dźbów (zajęli 12. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej)

– OSP Błeszno (zajęli 15. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej)

– OSP Dźbów (zajęli 9. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej)

Zawody polegały na pokonaniu toru przeszkód oraz biegu sztafetowego na 400 metrów z przeszkodami.

Miasto dostarczyło posiłki dla zawodników z częstochowskich drużyn, a Centralna Szkoła PSP w Częstochowie zapewniła transport, udostępniając swój autokar bezpłatnie.

Organizatorami Zawodów były: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Oddział Wojewódzki Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP województwa śląskiego.