Trzy prestiżowe złote medale dla zawodników KS "Start" Częstochowa na Mistrzostwach Śląska w boksie olimpijskim

Podczas Mistrzostw Śląska w boksie olimpijskim, które miały miejsce w dniach od 8 do 10 marca w Bielsku-Białej, sportowcy z KS „Start” Częstochowa osiągnęli znaczący sukces, zdobywając trzy złote medale. Wydarzenie to przyciągnęło ponad 200 utalentowanych bokserów i bokserki z terenu całego województwa śląskiego.

W kategorii kadet, z wagą powyżej 80 kg, Oliwier Zgrzebny triumfował nad Mateuszem Szarkiem z BKS-u Jastrzębie Zdrój. Zakończył walkę zwycięsko już w osiemnastej sekundzie drugiej rundy. Co warto dodać, Zgrzebny pokonał również swojego półfinałowego rywala przed upływem regulaminowego czasu. To było dopiero trzecie starcie nowego mistrza w jego karierze – jak informuje Tadeusz Skwara, prezes KS „Start” Częstochowa.

Dominik Grajcar, walczący w kategorii junior do 57 kg, okazał się lepszy od Denisa Kusia z SZKB Boks Zabrze. Jak podkreśla Skwara, Grajcar dominował w każdym aspekcie walki i zwyciężył jednogłośnie decyzją sędziów.

Złoty medal w kategorii senior, w wadze powyżej 92 kg, zdobył Dominik Głowacki. Reprezentant częstochowskiego klubu pokonał w zaciętej walce Krzysztofa Hołysza z BKS-u Concordia Knurów. Ciekawostką jest fakt, że Głowacki zdobył tytuł mistrza Śląska również w 2023 roku.