Uroczystości z okazji Światowego Dnia Turystyki w Częstochowie

Podczas ceremonii, która odbyła się w piątek, 29 września, przedstawiciele sektora turystycznego, organizatorzy różnego rodzaju wydarzeń oraz aktywiści zaangażowani w rozwój turystyki w Częstochowie, otrzymali certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Wyróżnienia te zostały przyznane w ramach obchodów Światowego Dnia Turystyki.

Z tej okazji zorganizowano spotkanie, które służyło podsumowaniu ubiegłego sezonu. Wydarzenie było okazją do spotkania dla osób aktywnie angażujących się w życie turystyczne miasta oraz okolicznych regionów. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało „Turystyka i zielone inwestycje”.

W trakcie wystąpienia prezydenta miasta, Krzysztofa Matyjaszczyka, podkreślono znaczący wpływ branży turystycznej na rozwój miasta i regionu. Turystyka tworzy nowe miejsca pracy, przyczynia się do poprawy jakości usług oraz stymuluje rozwój biznesów. Co więcej, kształtuje personel gotowy do podejmowania wyzwań w dziedzinie turystyki i stanowi temat dla badań naukowych. Prezydent miasta zaznaczył, że wszystko to nie byłoby możliwe bez zaangażowania różnych środowisk, organizacji, instytucji oraz firm, które postawiły na turystykę jako swój kluczowy obszar działania.

Podczas uroczystości odbywającej się w Ratuszu, wręczono blisko 60 nagród dla osób najbardziej aktywnie angażujących się w rozwój turystyki, w tym przewodników i przodowników turystycznych. Ponadto, wręczono certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej. Uroczystość zakończyła prelekcja Jerzego Zygmunta, który opowiedział o swoich speleologicznych wyprawach do Tadżykistanu i Kolumbii.