Jak będzie wyglądał nowy Stadion Rakowa w Częstochowie?

W dniu 23 lutego oficjalnie zaprezentowano wizualizację Stadionu Rakowa w Częstochowie. Kameralny stadion powstanie przy ulicy Limanowskiej. Opinie kibiców na temat przedstawione stadionu są podzielone. Część osób jest rozczarowanych, natomiast są osoby, które podkreślają fakt, że klub będzie mógł rozgrywać swoje mecze u siebie. Mamy nadzieję, że drużyna jak najszybciej pojawi się na boisku. 

Kim byli inwestorzy nowego Stadionu w Częstochowie?

Generalny wykonawca inwestycja, czyli firma Interhall z Katowic poprzez współpracę z młodą częstochowską pracownią grupą VERSO postarała się, aby cały projekt był nowoczesny. Inwestorzy pragnęli, aby stadion stanowił jedną, estetyczną i w pełni funkcjonalną całość, z której zarówno kibicie jak i piłkarze byliby zadowoleni. Grupa VERSO w czasie projektu, była odpowiedzialna za oprawę graficzną oraz dobór odpowiedniej kolorystyki, aby wizualizacja inwestycji przedstawiała jak najlepiej powstający obiekt.

Jak kibicie zareagowali na prezentację wizualizacji Stadionu Rakowa?

Wśród kibiców opinie były bardzo różnorodne. Jedni podkreślają, ze najważniejsze jest, aby częstochowscy piłkarze mieli swoje własne miejsce do grania. Podkreślają, że bliskość trybun wpłynie pozytywnie na lepszą widoczność gry. Inni natomiast czują się zawiedzeni, ponieważ twierdzą, że stadion jest zbyt skromny i byli nastawieni na budowę bardziej efektownego obiektu. Mimo tego, ze Stadion nie zalicza się na ekstraklasowej czołówki, to powinien pomieścić wszystkich fanów drużyny. Jednak patrząc na to, że drużyna Rakowa będzie się dalej tak dynamicznie rozwijać. Koniecznie będzie potrzebna budowa zdecydowanie większego i zarazem nowocześniejszego stadionu. 

Kiedy nastąpi otwarcie Stadionu w Częstochowie?

Kiedy piłkarze Rakowa rozegrają swój pierwszy mecz na nowym Stadionie? Tego niestety na tę chwilę nikt nie jest w stanie określić. Już jesienią wykonawca projektu informował, że z powodu pandemii Covid-19 mecze oraz inne rozgrywki mogą się znacząco opóźnić. Na tę chwilę budowa przebiega pomyślnie.