kursy-polskiego

Kursy języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy. Urząd Miasta zaprasza na darmowe zajęcia

Ze względu na fakt, że na terenie Częstochowy i okolicznych powiatów przebywa wielu uchodźców z Ukrainy, miasto postanowiło wprowadzić darmowe zajęcia z języka polskiego. Obywatele Ukrainy będą mieli okazję skorzystać nie z jednego, ale z dwóch kursów języka polskiego z darmowymi zajęciami. Zapisy na kursy już trwają, a swój udział można zgłaszać w Bibliotece Publicznej im. Wł. Biegańskiego lub Urzędzie Miasta Częstochowa.

W związku z rosnącą liczbą ukraińskich uchodźców w rejonach Częstochowy miasto udostępniło zapisy na dwa różne kursy języka polskiego. Każdy z kursów będzie darmowy, a zapisy na zajęcia dostępne są w dwóch miejscach.

Bezpłatne kursy dla ukraińskich uchodźców oferuje też Nowy Dwór Mazowiecki. Po więcej informacji odwiedź nasza stronę https://nowyinfo.pl.

Kursy języka polskiego w Bibliotece Publicznej i Urzędzie Miasta

Pierwszym są zajęcia oferowane przez Bibliotekę Publiczną im. Wł. Biegańskiego, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Drugim jest kurs języka polskiego organizowany przez Urząd Miasta Częstochowa, który również nie może narzekać na brak chętnych. Zajęcia odbywać się będą w trybie stacjonarnym m.in. przy ul. Śląskiej 3/5.

Wszystkie zainteresowane osoby powinny zgłaszać chęć udziału w zajęciach, odwiedzając Punkt Informacyjno-Pomocowy (sala 1). Wypełniony formularz należy dostarczyć osobiście do dnia 22 kwietnia 2022 roku.

Ważne: Należy mieć przy sobie PESEL.

Sprawdź również artykuł o pijanym rowerzyście z wysoką grzywną.