Potężne zwycięstwo Platinum Motor nad Tauron Włókniarzem Częstochowa w finale trzynastej serii PGE Ekstraligi

W ostatnich zmaganiach trzynastej kolejki PGE Ekstraligi, drużyna Platinum Motor Lublin udowodniła swoją wyższość nad Tauron Włókniarzem Częstochowa, kończąc mecz wynikiem 54:36. Dominacja lublinian zaczęła się od trzeciego biegu i nie została zakłócona aż do końcowego gwizdka.

Podczas finałowego starcia trzynastej rundy PGE Ekstraligi, Platinum Motor Lublin zmagał się na torze przeciwko Tauron Włókniarzowi Częstochowa. Eksperci zgodnie uznali gospodarzy za faworytów tego meczu. Jack Holder i Mateusz Cierniak byli pierwszymi, którzy próbowali potwierdzić te prognozy, choć ich partnerzy z pary nie sprostali oczekiwaniom i dojechali na ostatnich miejscach. Ostatecznie, po dwóch rundach, wynik był remisowy – 6:6.

Następnie na tor wyjechała maszyna polewająca nawierzchnię. Gospodarze wykorzystali ten moment do zdobycia przewagi – dwukrotne zwycięstwa pozwoliły im na uzyskanie sześciopunktowej różnicy. Pierwszy triumf odniósł Bartosz Zmarzlik, a tuż za nim zwyciężył Dominik Kubera. Dodatkowo Mateusz Cierniak zdołał uplasować się tuż za Kuberą, co przyniosło podwójne punkty dla „Koziołków”.